991
1470808

Karta över Kina, efter original från 1606 av Jodocus Hondius.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med skepp och havsmonster. Text på baksidan. Mått med ram 57,5x46,5 cm.

Slitage, fläckar, revor.

Proveniens