"The Band Stand"
Signerad Jockum och daterad -01. Blandteknik och collage på papper 61,5 x 87,5 cm.
Sveriges Allmänna Konstförening, Stockholm.
Bukowski Auktioner, Stockholm, "Höstens Contemporary 588", 2015, kat. nr. 291.
Privat samling, Stockholm.
David Zwirner/Galleri Magnus Karlsson, Jockum Nordström, "Between the Table and the Legs: Mellan bordet och benen", 2003, avbildad.