Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
499
1508523

Jim Dine

(USA, Född 1935)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Jim Dine
(USA, Född 1935)

"Düsseldorff"

Inkjet-tryck med etsning samt handkolorering, 2009, signerad med blyerts och numrerad 9/17. 80 x 110 cm.

Proveniens

Wetterling Gallery, Stockholm.

Konstnär