Nr. | Föremål | Ändringar |
46 | Poul Henningsen, "PH Piano", designat 1939, utfört av Andreas Christensen, Danmark 1940-tal. | Pianot daterat 17/9 -46 |
102 | Amara Por Dios, unikt bemålat, sideboard/objekt, egen studio, 2018. | Bresd 150 cm |
240 | Charlotte Gyllenhammar, "Fall #6", 1999-2006. | Signerad på etikett a tergo. |
307 | ”She threw the glass jug on the floor and it smashed into a thousand pieces. She had had enough.”. | Titeln är uppdaterad. |
348 | "16/8/02". | Titeln är 16/8/02. |
350 | Ernst Billgren, "Ren med ljuskrona". | Titel är "Ren med ljuskrona" |
367 | Ane Mette Hol, "After Kuonellis Untitled, no 1-2". | Verket är en diptyk. |
425 | Maria Miesenberger, "Reflection on the Presence of Time (Decay) #7". | Verket har inte ställts ut på galleriet som nämns i den tryckta katalogen. |
487 | Nicola de Maria, "Cleopatra". | Verket är signerat. |
497 | Banksy, "Napalm". | Signerad. Edition 120/150. |
Nr. |
367A |
428 |
467 |
Det finns inga föremål med exportförbud.
Nr. | Föremål |
353 | Karl Norin, "Greenhouse Thai". |