& Robert Hult, handtrycken, 3 st., Swedish Grace, proveniens, Tändstickspalatset, sannolikt Nordiska Kompaniet ca 1928.
Förnicklad mässing, tryckets längd 9,5 cm, total bredd ca 19 cm.
Katalog medföljer.
Slitage och färgrester.
Tändstickspalatset, ritat av arkitekt Ivar Tengbom för Ivar Kreuger, Stockholm, färdigställt 1928.
Avbildat i The Swedish Match Company's head office: Stockholm, [Tändsticksbolaget], Stockholm, 1931