80
1499621

Karl Lindeberg

(Sverige, 1877-1931)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Karl Lindeberg
(Sverige, 1877-1931)

Vas, Kosta, Jugend, 1900-talets början.

Överfång med etsad dekor av penséer i violett mot ofärgad frostad fond. Signerad Kosta KL. Höjd 16 cm, diameter ca 15,5 cm.

Smuts/ fläckar invändigt.