Modern Art + Design 652

Avhämtning

Ingen utlämning erbjuds 18 november till 23 november.

Öppettider
Kundservice: 08-614 08 00, info@bukowskis.com

168 föremål
282. Axel Einar Hjorth, skåp, "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
266. Swedish Modern, monumentala plafonder, ett par, 1930-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
275. Axel Einar Hjorth, spegel, "Record", Nordiska Kompaniet, 1934.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
303. sideboard, Stockholm 1935.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
330. Otto Schulz, bord, Boet, Göteborg, 1930-40-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
324. Swedish Modern, fåtölj, 1930-40-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
316. Josef Frank, skrin, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1956.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
396. ljusring för 18 ljus, sannolikt 1960-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
300. Nordiska Kompaniet, bord "Lovö", ca 1941.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
327. Otto Schulz, bordslampa, Boet, Göteborg 1930-40-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
313. Spegel, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
334. Fröseke, spegel, 1900-talets mitt, Swedish Modern.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK