Modern Art + Design 652

Avhämtning

Ingen utlämning erbjuds 18 november till 23 november.

Öppettider
Kundservice: 08-614 08 00, info@bukowskis.com

822 föremål
396. ljusring för 18 ljus, sannolikt 1960-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
397. ljusring för åtta ljus, Helsingborg, sannolikt 1960-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
402. Ib Kofod Larsen, sideboard, Seffle Möbelfabrik, 1960-tal.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
405. soffa/loveseat, "FH 9000", Fritz Hansen Danmark 1969.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
409. Pierre Chapo, soffa, modell "L09", Frankrike 1960-tal.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
418. Vävd tapet, gobelängvariant, ca 217 x 146 cm, signerad GN BN.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
450. Brita Grahn, matta, gobelängteknik, ca 253 x 191 cm, signerad BG.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
451. Carl Dangel, gallerimatta, rölakan, ca 290 x 120 cm, signerad CD.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
452. Berit Koenig, matta "Viggen", rölakan, ca  203 x 140 cm, signed BK SH.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
453. Alice Lund, matta, rölakan, ca 302 x 251, signerad AL.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
460. matta, rölakan, ca 239 x 177 cm, signerad Agda Österberg.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
472. Judith Johansson, matta, "Pors" rölakan, ca 290 x 199 cm, signerad JJ.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
477. Lasse Johnson, Flickporträtt med basker.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
478. Lasse Johnson, "Anticoli Corrado".
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
479. Lasse Johnson, Självporträtt.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
480. Arvid Fougstedt, "Marknad i Concarneau".
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
481. Stilleben med blommor i vas.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
482. Mats Mason, Badhuset.
482. Mats Mason, Badhuset.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
483. Nils von Dardel, "Ung mexikansk flicka med flätat hår".
Klubbat pris
165 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
484. Nils von Dardel, "Mexikansk kvinna med korslagda händer".
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
485. Nils von Dardel, "Mexikansk indiankock".
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
486. Nils von Dardel, "La Bneia".
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
487. Nils von Dardel, "Damporträtt".
Klubbat pris
170 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
488. Nils von Dardel, Porträtt av same.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
489. Greta Gerell, "Parisiska i Jardin du Luxembourg".
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
490. Olle Olsson-Hagalund, Gata i Hagalund.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
491. Arthur Percy, "Blommor i blå vas III".
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
492. Vera Nilsson, Skiss till Fredriksbergs have.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
493. Vera Nilsson, Södra Sandby - Ölandsby.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK