108
1496358

Ljuskrona, för fem ljus, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Stomme av förgylld mässing. Behängd med olikslipade prismor. Ljusring med dekor av lejonmaskaroner. Höjd 91, diameter 67 cm.