11
1478954

Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med alm, valnöt och fruktträ. Inläggningar i rutfaner och fält. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. Lådkant med påskrift i bläck. Längd 131, bredd 63, höjd 118 cm. Nyckel medföljer.