1138
1518951

Saltkar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Efter europeisk silvermodell i rokoko, ståendes på tre fötter, dekor i underglasyrblått. Diameter bredaste delen 8 cm. Diameter öppning 7 cm.

Slitage. Glasyrnötning.