136
1512807

Cassoletter, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 360 - 1 640 EUR
1 430 - 1 710 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld brons och grå marmor (Bleu Turquin). Urnformade vändbara ljuspipor, kolonnskaft med kedjehängen på rund fotplatta med dekor av pärlstav och bladbård. Höjd 26 cm.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?