14
1518872

Byrå, av Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785), Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med alm och alrot. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor samt skrivskiva. Signerad på bakstycket med brännstämpel "I. SIÖLIN". Längd 118, bredd 56, höjd 78,5 cm.