Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
15
1520915

Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med jakaranda, valnöt och alm. Beslag och listverk av förgylld mässing. Inläggningar i rutor och fält. Tre lådor. Snäpplås. Skiva av grå kalksten. Längd 112, bredd 55, höjd 82 cm. Nyckel finns.