24
1496537

Pottskåp tillskrivet Carl Diedric Fick (mästare i Stockholm 1776-1806), Sengustavianskt.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerat med mahogny och med skiva av vit marmor. Pardörrar samt låda upp- och nedtill. Utdragbar skiva. Förgyllda beslag. Bredd 45, djup 35, höjd 81 cm.

Nyckel saknas.