45
1504348

Konsolbord, Stockholmsarbete 1800-talets första del, Empire.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 580 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och bronserat. Motiv av klassicerande pärlstav, lejontassar, voluter och palmetter. Skiva i vit marmor. Längd 90, bredd 39, höjd 82,5 cm.

Proveniens

Enligt uppgift, Skillinge säteri, Munka Ljungby Skåne.