1518429

Byrå, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 360 - 6 540 EUR
4 560 - 6 840 USD
Klubbat pris
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med rosenträ och amarant. Inläggningar i fält. Beslag av förgylld brons. Tre lådor. Skiva av rödspräcklig belgisk marmor (Rouge Royal). Längd 128, bredd 65 cm. Nyckel finns.