Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
9
1521403

Byrå, tillskriven Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), Rokoko.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 880 - 5 810 EUR
4 440 - 6 650 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med jakaranda och amarant. Beslag av förgylld mässing. Inläggningar i rutor och fält. Tre lådor. Skiva av kolmårdsmarmor, märkt undertill i rödkrita "No. 3". Längd 114, bredd 54, höjd 81 cm. Nyckel finns.