31
1515633

Erling Viksjø

(Norge, 1910-1971)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Erling Viksjø
(Norge, 1910-1971)

Soffbord, A/S Conglo, Norge 1960-70-tal.

Skivan i polerat stenkonglomerat (Terazzo) med kantlist i mässing och benställning i mahogny. Höjd 50 cm och diameter 100 cm.

Slitage.