Madeleine Pyk – en samling F769
45
1543893

Patek Philippe, Golden Ellipse, "Sigma Dial", ca 1977.

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 650 - 8 550 EUR
7 630 - 9 820 USD
Klubbat pris
85 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23

Storlek: 27 x 32 mm
Material: 18K guld
Urverk: manuell, caliber 215
År: cirka 1977
Glas: safirglas
Armband: integrerat originallänk i 18K guld
Referensnummer: 3848/1
Serienummer: 1'323'075
Boettnummer: 2'759'725
Tillbehör: certifikat

Längd ca 19,5 - 20,0 cm. Kopia på inköpskvitto medföljer.

Helhetsintrycket är gott. Smärre slitage och repor.

Proveniens

Säljes av familjen till ursprungliga ägaren