574
1550044

Gösta Adrian-Nilsson

(Sverige, 1884-1965)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 730 - 3 630 EUR
2 900 - 3 870 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Gösta Adrian-Nilsson
(Sverige, 1884-1965)

Komposition

Signerad GAN och daterad -53. Blandteknik 25 x 40,5 cm.

Proveniens

Sydsvenska Dagbladets konstsamling.
Bukowski Auktioner, Stockholm, Modern Art + Design 620, 2019, kat. nr. 387.

Konstnär