575
1555754

Arvid Källström

(Sverige, 1893-1967)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 730 - 3 640 EUR
2 850 - 3 810 USD
Klubbat pris

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Arvid Källström
(Sverige, 1893-1967)

Porträtt av Gösta Adrian Nilsson

Signerad A. Källström och daterad Paris 1921. Med påskrift "Till Mor". Trä, höjd 16 cm.

Prins Eugens Waldemarsudde, "GAN" 19 februari - 29 maj 2011. Utställningen hölls även på Malmö konstmuseum under perioden 19 juni - 4 september 2011 samt på Norrköpings konstmuseum 24 september 2011 - 8 januari 2012.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?