583
1557995

Torsten Renqvist

(Sverige, 1924-2007)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 610 - 1 790 EUR
1 710 - 1 900 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Torsten Renqvist
(Sverige, 1924-2007)

"Hoppande flicka"

Signerad T.R. På medföljande plakett daterad 1978. Skulptur, brons, längd 65 cm, bredd ca 17 cm.

Mailis Stensman, "Torsten Renqvist", 2002, jämför bild s. 250.

Konstnär

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?