Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
100
1556631

Spegellampett för två ljus, av Per Westin (bildhuggare och spegelmakare i Stockholm från 1777), Gustaviansk.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Dekor med krönande urna samt festonger. Glas med fasettering. Signerad PW under krona samt Stockholms hallstämpel 1777. Höjd 79, bredd 44 cm.