1078
1528880

Skål, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
237 - 285 EUR
271 - 326 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av de tre vännerna, bambu, tall och körsbärsträd. Insidan med lingzhi svamp. Diameter 19 cm.

Nagg.

Proveniens

From the Collection of Per Pahren. For other lots sold from this collection se Bukowskis, auction 580, 2014. Lot no 160, 263, 287, 288, 289, 290, 291, 294, 510.