1093
1560237

Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
536 - 715 EUR
569 - 758 USD
Klubbat pris
110 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Fyra karaktärers märke i botten. Dekor i underglasyrblått av en hästskötare med två hästar. Diameter mynning 12 cm. Höjd 8,5 cm.

Fotringsnagg.

Proveniens

Property of a private Finnish Collection.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?