1183
1539036

Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
715 - 894 EUR
758 - 948 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoid form med oglaserad mynning, dekor i imarifärger föreställande en fågel i blommande trädgård. Höjd 22 cm. Höjd med medföljande trälock och träställ 28 cm.

Slitage.

Proveniens

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?