1201
1549796

Rock, siden. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
376 - 564 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Vävd med nio femkloade drakar som jagar den flammande pärlan ovan de klassiska lishuiränderna, emblem, och olika lyckotecken så som fladdermöss. Längd 135 cm. Bredd arm till arm 132 cm.

Revor, skador.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?