1210
1559194

Okänd konstnär, akvarell och tusch på siden. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
35 000 - 50 000 SEK
3 320 - 4 740 EUR
3 800 - 5 430 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tre sigill i rött. Målad dekor av en gosse som leker med en marionett docka samt elegant hovdam. Motivets mått 71.5x142 cm. Mått med sidenklätt foder 79,5x240 cm.

Ej ramad. Slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.

To see other lots sold from this collection see two paintings sold at Bukowskis, Spring Sale 593, 2016, Lot no 134 & 135.