Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
1212A
1566456

Målningar, fem stycken, gouache på papper. Qing dynastin, sent 1700-tal. Okänd konstnär.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 850 - 7 270 EUR
5 540 - 8 320 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med motiv av palats och paviljonger i bergigt landskap. Mått vardera 62x65 cm.

Restaurerede.

Proveniens

Purchased at Christies, Paris Spring 2018, Sale 16031, Art d’Asie, lot no 46.