1212A
1566456

Målningar, fem stycken, gouache på papper. Qing dynastin, sent 1700-tal. Okänd konstnär.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 470 - 6 700 EUR
4 740 - 7 110 USD
Klubbat pris

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med motiv av palats och paviljonger i bergigt landskap. Mått vardera 62x65 cm.

Restaurerede.

Proveniens

Purchased at Christies, Paris Spring 2018, Sale 16031, Art d’Asie, lot no 46.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?