1214
1547419

Vaser, ett par, lackerade med inläggningar, Qingdynastins mitt.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707 - 883 EUR
752 - 940 USD
Klubbat pris

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformade med maskaronhänklar. Vardera sida med inläggningar av pärlemor, röd lack och stenar, halsen med kalligrafi i rött, allt mot en svartlackerad grund. Höjd 25,5 cm.

Skador, dekorbortfall.

Proveniens

Property of a private Swedish Estate.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?