1216
1565207

Hårnålar, två stycken samt två skulpterade objekt, nefrit. Qingdynastin eller äldre.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707 - 883 EUR
752 - 940 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Hårnålarna i form av ruyistav, längd 12-13 cm. Skulpterade objekt, längd 6,6-13,2 cm.

Lagningar.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?