1217
1508223

Penselbad, nefrit. Kina, 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707 - 883 EUR
752 - 940 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skulpterad, ett tråg uppburet av en pojke och ett kattdjur, på kanten fåglar och fjärilar. Längd 15 cm.

Natural inclusions and feathering to the stone.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?