1221
1541845

Armband, förgyllt silver med grön-vit sten möjligen nefrit. Sen Qingdynasti.

Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
265 - 309 EUR
282 - 329 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bredd ca 1,5-3,5 cm, längd ca 17 cm, vikt 38 g. Etui medföljer mått 23x6,5x3 cm.

Slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?