Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
1223
1562712

Tuschsten, Qingdynastin.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
390 - 585 EUR
453 - 680 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
Tuschsten, Qingdynastin.

Dekor i relief med motiv av bergigt flodlandskap med bro och pagoder, andra sidan med vilande buffel i landskap med träd samt kalligrafi. Delvis förgylld och bemålad. Mått 12x12 cm.

Krackelyr.