Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
1224
1540567

Tedosor, två stycken, sockerskål, samt värmekök, tenn. Qingdynastin,

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
390 - 585 EUR
453 - 680 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av: tedosa med lock, höjd 17 cm; tedosa med lock, höjd 9,5 cm; sockerskål med lock, längd 13 cm; värmekök, höjd 10 cm.

Slitage, bucklor.

Proveniens

From the Collection of Karl Viktor Rudin. Thence by descent.