1237
1556990

Trumpetvaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Trumpetformade med dekor i s.k. powder blue samt med förgylld dekor av flodlandskap. Höjd 26 cm.

Sprickor, nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.