1238
1559446

Vas, porslin. Qingdynastin med Chenghuas märke.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 330 EUR
1 130 - 1 410 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Lökformad mynning, päronformad vas på kort sluttande fotring. Glaserad i en midnattsblå glasyr. Höjd 13 cm.

Nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?