1239
1539199

Bordslampa/vas, porslin. Qingdynastin, 1600-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
376 - 564 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Päronformad på fot med hög uppdragen hals, dekor i emaljfärgerna grönt, rött och gult. Höjd vas 32,5 cm. Höjd med träställ och lampskärm 63,5 cm.

Lagad, borrad för el.

Proveniens

Property of a private Swedish Estate.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?