1243
1564820

Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
376 - 564 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Dekor i famille verte-paletten med fjärilar och blommor. Diameter ca 16 cm.

Smärre kantnagg. Ett med stjärnspricka.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?