1244
1554968

Praktfat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 707 EUR
564 - 752 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille verte paletten med tall, bambu, krysantemum, pioner och lingzhi svamp. Diameter 39,5 cm.

Nagg, fästen till vägghängning.

Proveniens

Private Swedish Collection.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?