Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
1280
1552898

Koppar med fat, två stycken, samt ett lock, porslin. Qingdynastin, Daoguang (1821-50).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
780 - 975 EUR
906 - 1 130 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i rött med femkloade drakar som jagar den flammande pärlan bland molnformationer. Diameter 11 cm.

Nagg. Brättesspricka.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.