1280
1552898

Koppar med fat, två stycken, samt ett lock, porslin. Qingdynastin, Daoguang (1821-50).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707 - 883 EUR
752 - 940 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i rött med femkloade drakar som jagar den flammande pärlan bland molnformationer. Diameter 11 cm.

Nagg. Brättesspricka.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?