1282
1561988

Fat, porslin. Qingdynastin, med Tongzhis märke och period (1862-74).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rundade sidor på en kort fotring, dekor i emaljfärger av blommande körsbärsträd, trädpioner och frukter. Diameter 15,2 cm.

Förgyllningen med slitage.