1282
1561988

Fat, porslin. Qingdynastin, med Tongzhis märke och period (1862-74).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
536 - 715 EUR
569 - 758 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rundade sidor på en kort fotring, dekor i emaljfärger av blommande körsbärsträd, trädpioner och frukter. Diameter 15,2 cm.

Förgyllningen med slitage.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?