1286
1557439

Vas, porslin. Qingdynastin.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
715 - 894 EUR
758 - 948 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
Vas, porslin. Qingdynastin.

Kalebassformad med röd, grön blå flammig s.k. peach-bloom glasyr. Höjd 19 cm.

Glasyrnagg vid fotring.

Proveniens

To see other items sold from this collection see Bukowskis Spring Auction Sale 649, lot 985 - 1019.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?