1285
1557432

Vas, porslin. Qingdynastin med Xuandes märke.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
447 - 626 EUR
474 - 664 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Droppformad med hög svagt utsvängd hals och s.k. oxblodsfärgad sang de boeuf-glasyr. Höjd 18 cm.

Sprickor, lagat nagg.

Proveniens

To see other items sold from this collection see Bukowskis Spring Auction Sale 649, lot 985 - 1019.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?