1284
1508215

Vas, porslin. Sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal med Qianlongs märke.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
715 - 894 EUR
758 - 948 USD
Klubbat pris

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Arkaiserande cong-form med raka sidor som är modellerade med vardera två kolumner med s.k. trigram. Botten med tecken i underglasyrblått. Höjd 20 cm.

Slitage.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?