Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
1301
1526426

Skålfat, ett par, porslin. Jiangxi Ciye Gongsi, Kina, Republik/ 1900-talets första hälft.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
487 - 682 EUR
566 - 793 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Lätt utsvängd kant. Målad dekor i emaljfärger av blommor bl.a. krysantemum. Diameter 24 cm.

Nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collection.