1302
1545764

Vas, porslin. Sen Qingdynastin/tidigt 1900-tal.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 910 - 2 870 EUR
2 170 - 3 250 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Efter bronsmodell, gul med arkaiserande dekor i bruntsvart mot gul grund. Höjd 27 cm.

Nagg vid mynning.

Proveniens

Property of a Swedish lady who worked for foreign ministry.